anasayfa / Türkmenler Ramazan Çadırında – Toronto

Türkmenler Ramazan Çadırında – Toronto

Toronto’da ramazan çadırı kuruldu. İlk kez kurulan çadırda Türkmenler Azeri ve Kazaklar oruç açtı.

Dicle İslam Vakfı tarafından ilk kez bu yıl Toronto Ramazan Etkinlikleri çerçevesinde kurulan Ramazan çadırında, Ramazan ayı boyunca birbirinden farklı etkinlikler düzenlendi.
türkmen çadırlarıToronto Ramazan Etkinlikleri Koordinatörü Mehmet Gül, çadırda sadece Anadolu Türklerinin değil, Azeri, Kazak, Türkmen ve Kerkük Türkleri ile Kanada toplumundan Müslümanların da oruç açacağını söyledi. Gül, “Amacımız, ülkemizin manevi atmosferinden uzakta, Ramazan’ın güzelliklerini yaşamayı özleyen kardeşlerimize bu havayı teneffüs ettirmek” dedi.Ramazan çadırında her gün 200 kişiye iftar verilecek. Çadırın kurulduğu alanda çocuklar için oyun alanı, Kur’an-ı Kerim okuma çadırı, kitap sergisi, şark köşesi ve Türk ürünlerinin satıldığı bir de küçük market bulunuyor. İftara katılanlara, yemekten sonra çay ikram ediliyor. Çadırda her akşam teravih namazı da kılınıyor. Ramazan çadırında gelecek günlerde Hacivat-Karagöz oyunu, konserler ve gösteriler de düzenlenecek.

kaynak: http://www.dunyabulteni.net

hakkında yorukcadiri

Ayrıca bakınız

Yörsiad Çallı’ya Büyük Bir İftar Çadırı Kurdu

Yörsiad’dan Çallı’da İftar Çadırı Hizmeti. Yörsiad  Çallı’ya büyük bir iftar çadırı kurdu.Yörsiad Çallı’da 550 Kişilik …

Yorum Yapabilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: