anasayfa / Yabancı Öğrenciler Kıl Çadırda Keşkek Yedi

Yabancı Öğrenciler Kıl Çadırda Keşkek Yedi

Buca İsmail Şekip Uyal İlköğretim Okulu’nun konuğu olan Romanya’nın İasi kentinden gelen öğrenciler Buca Belenbaşı Köyü tarafından ağırlandı. Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, Belenbaşı Muhtarı İsmet İlhan ve köylülerin ağırladığı Romanyalı öğrenciler keşkek ve gözleme yedi, keyifli bir gün geçirdi.

Avrupa Birliği eğitim projelesi kapsamında İzmir’e gelen ve yöresel gelenekleri, efsaneleri ve masalları araştıran Romanyalı öğrenciler, İsmail Şekip Uyal İOO Müdürü Vedat Biricik, proje sorumlularından Gülseren Usta tarafından Selçuk Efes, Bergama gibi tarihi yöreleri gezdi. Belenbaşı Köyü’nde bir gün geçiren öğrencilere bu köydeki öğrenciler de eşlik etti. Romen öğrencilerin Müdürü Rujan Mariana, 10 günlük turlarından öğrencilerin büyük keyif aldığını ve bilgi sahibi olduğunu söyledi. Mariana, “Türk öğrencilerin de bize yapacakları ziyareti sabırsızlıkla bekliyoruz” diye konuştu.

hakkında yorukcadiri

Ayrıca bakınız

Otağ Tip Çadırları Kıl Çadır (Yörük Çadırı) ile İnşa Etmek Mümkün

Otağ çadırları bir çok mekanda görmeniz mümkün. Otağ çadırları değişik malzemelerle yapılabiliyor. Genellikle kafe restoran …

Yorum Yapabilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: