anasayfa / Yörük Çadırı ve Yörük Kültürünü Yaşatacağız

Yörük Çadırı ve Yörük Kültürünü Yaşatacağız

“Yörük Çadırı ve Yörük Kültürünü Yaşatacağız”

İSHAKLI Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği’nin öncülüğünde İshaklı Köyü Gevne Yayla Şenliği, 7-8 Temmuz’da Gevne’de düzenlenecek.

 Dernek Başkanı Karadağ, “Gevne Yaylası’nda yörük çadırı kuracağız, vatandaşa yayık ayranı dağıtacağız” dedi. 7 Temmuz’da başlayacak olan şenlikte mehteran takımı, halk oyunları ekibi sahne alacak. Yerel sanatçılar, Gevne’deki şenlikte sahne alacak ve vatandaşlara unutulmaz bir gece yaşatacak. Şenliğin ikinci gününde ise yarışmalar düzenlenecek. Off Road sürücülerinin de gösteri yapacağı şenlikte 2012 İshaklı Köyü Gevne Yaylası Ağası da belli olacak.

YÖRÜK ÇADIRI KURULACAK

Şenlik öncesi hazırlıkların devam ettiğini söyleyen Dernek Başkanı Feyzullah Karadağ, bu yıl şenlik alanında Yörük çadırı kurulacağını ve vatandaşlara yayık ayranı dağıtacaklarını söyledi. Şenlikte Yörük kültürünü yaşatacaklarını da ifade eden Karadağ, “Gevne Yaylası’nda şenliğimizde yerel sanatçılar sahne alacak. Yörük kültürünü sergileyeceğiz, örf ve adetlerimize uygun bir şenlik düzenleyeceğiz. Bu şenliğimize tüm Alanyalıları bekliyoruz” şeklinde konuştu.

hakkında yorukcadiri

Ayrıca bakınız

Yörsiad Çallı’ya Büyük Bir İftar Çadırı Kurdu

Yörsiad’dan Çallı’da İftar Çadırı Hizmeti. Yörsiad  Çallı’ya büyük bir iftar çadırı kurdu.Yörsiad Çallı’da 550 Kişilik …

Yorum Yapabilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: